En ejendom med stor grund og stort bebygget areal, beliggende 10 km fra Odense C.
Ejendommen har et nyere tag - ja nyere tagkonstruktion - står meget flot i murværk og indvendig trænger boligen til generel modernisering.
Boligen indeholder : Entré fra gårdsplads, mellemgang, stor stue u-formet, fordelingsgang med trappe til 1. sal og to værelser. køkken, spisekammer, stort bryggers, større badeværelse med brus. vaskerum.
1. sal med 3 værelser, ellers uudnyttet -der er lagt gulvplader på 1. salen og isoleret.
I forlængelsen af boligen er udhus, som reelt set er samme bygning og man kan gå fra det ene til det andet. i udbygningen er der stort fyrrum med godt fyr! det er disponible rum - alle gode og anvendlige. -
stor have med udsigt over marken - eet stort godt grundstykke ligger foran ejendommen - altså med udsigt fra terrasser og boligens køkken.
Ejendommen fremtræder moderniserings egnet, men i grundlæggende god stand og det er primært indvendigt boligen trænger